ARATHANE PU COAT WB

ARATHANE PU COAT WB

Huntsman epoxy

ARATHANE ® PU COAT WB

İÇ VE DIŞ YÜZEYLERDE KULLANILAN, SU BAZLI, ALİFATİK, POLİÜRETAN SON KAT

KULLANIM:

Malzeme beton, epoksi, poliüretan yüzeylerde kullanılmaktadır.Beton yüzeylerde, duvarlarda, hafif araç veya sadece yaya trafiğinin olduğu atık su tesisi, kağıt hamuru tesisleri, kimyasal ve petrokimyasal tesisler, yiyecek, içecek tesisleri ve ilaç üretim tesislerinde kullanıma uygundur.Duvar ve tavanda da uygulanabilir.

Sert,mat, şeffaf , tebeşirlenmeyen kaplama kimyasal reaksiyonla sertleşmektedir. Sertleşmesi atmosfer koşullarına bağlı değildir. PU Coat WB tamamen sertleşmiş olan epoksi ve poliüretan kaplamalar da dahil olma üzere daha önce boyanmış yüzeyler üzerine de uygulanabilir.

ÖZEL NİTELİKLER:

  • Sert, dayanıklı, mat
  • Temizlenmesi kolay
  • Hijyenik
  • Kimyasal ve mukavemeti yüksek
  • Yüksek çizilme direnci
  • Tebeşirlenmeyen
  • UV dayanımı, sararma yapmayan

TANIM:

Pu Coat WB çok iyi kimyasal ve UV dayanıklılığı olan 2 komponentli poliüretandır. Her bir komponent fabrikada tartılmış ve karışıma hazır bir şekilde paketlenmiştir.

TEKNİK VERİLER

FİZİKSEL ÖZELLİKLER 20’ C ’DE:

Kap ömrü :                                              40 dakika ( + 20 ºC de)
Diğer kat uygulanma aralığı :         12 saat ( + 20 ºC de)
Tamamen sertleşme :                         7 gün
Aşınma :                                                    132 mg (EN ISO 5470-1)
Yoğunluk :                                               1.05 kg/dm³ ( + 20 ºC de)

KİMYASAL ÖZELLİKLER:

Pu Coat WB seyreltik asitlere,alkalilere, ve temizlik için kullanılan deterjanlara iyi direnç göstermektedir.

 

UYGULAMA PROSEDÜRÜ

UYGULANACAK YÜZEY:

Beton veya şap minimum 25 N/mm2 olmalıdır.Beton, şerbet,toz,yağ ve kirlerden arınmış olmalıdır. Uygulama yapılacak ortamın zemin sıcaklığı 10°C’nin altında olmamalıdır.Bağıl nem oranı %75’i beton’daki nem ise %4’ü geçmemelidir. Çiğlenme noktası ise en az +3°C’nin üzerinde olmalıdır.Zeminde nem artışı ve yeraltı suyu basıncı olmamalıdır. Yüzeyde pürüzlendirme yapılmış ise bu işlem sonrasında ortaya çıkan zayıf ve hasarlı bölgeleri onarmak gerekir.

Isıtma gereken durumlarda sadece elektrikli hava üfleyen ısıtıcıları kullanmak gerekir. Gaz, yağ, parafin veya diğer fosil yakıtlı ısıtıcıları kesinlikle kullanmayınız; bu tip ısıtıcılar yüksek miktarda CO2 ve H2O üreterek yüzey görünümünde karbonizasyona ve yüzey bozukluğuna neden olabilirler.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Beton yüzeyindeki tüm çimento şerbeti ve gevşek maddelerin mekanik kazıma veya ‘Acid Etching’ ile temizlenmesi zorunludur. ‘Acid Etching’ yapıldığında yüzeyin yıkanarak temizlenmesi gerekir.

Çatlak, yada bozuk beton, agrega açığa çıkıp sağlam bir yüzey elde edilinceye kadar kumlama, ya da mekanik kazıma işlemine tabi tutulur. Bu durumda yüzeyin Araldite Holefiller kullanılarak tesviye edilmesi gerekir. Yağ bulaşan yüzeyler, ya alevle yakılmalı, ya da iyi bir deterjanla yıkanıp kurumaya bırakılmalıdır.

KAPLAMA UYGULAMASI:

Malzemeler 400 d/d’lık mekanik mikserle karıştırılmalıdır.

Pu Coat WB önceden tartılmış ikili paketlerde satışa sunulmaktadır.Başka bir malzeme eklenmesine gerek yoktur.Her iki paket de kendi içinde iyice karıştırıldıktan sonra sertleştirici reçine içine boşaltılır.Homojen bir renk elde edene kadar karıştırılır. Yapılcak yüzey epoksi yada poliüretan kaplama ise 1 yada 2 kat, beton ise 2 kat rulo ile uygulanır. Karışımı uygularken kap ömrü süresi kaçırılmamalıdır.Bu süre kaçırıldığı taktirde karışımın görüntüsünde pek bir değişiklik olmaz ama malzemenin yapışması oldukça zarar görür.

KÜRLENME:

İlk sertleşme süresini tamamladığı anda yaya trafiğine cevap verebilir, ancak ağır yük ve kimyasal etkilere maruz kalabilmesi için 23 °C ve %50 bağıl nem için 7 gün gereklidir. Yüksek sıcaklıklarda bu süre kısalır, düşük sıcaklıklarda ise uzar.

Temizleme için Huntsman Cleaning Fluid kullanınız.

VERİM:

Tek katta 7.5 kg’lık paketlerle yaklaşık 75 m² ‘lik yer kaplar. Pürüzlü veya çok absorbe eden yüzeyler için daha fazla malzeme gerekir.

 

AMBALAJ VE DEPOLAMA:

Pu Coat WB 7.5 kg’lık ambalajlarda sunulmaktadır. 6.3 kg reçine (A), 1.2 kg sertleştirici (B). Ürünün raf ömrü, 5ºC ile 25 ºC arasında, açılmamış ambalajda ve kuru ortamda muhafaza edildiği takdirde on iki aydır.

KULLANMA VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ:

Pu Coat WB

Kurumamış epoxy malzemesini ağıza götürmeyin, yiyecek ve içeceklerden uzak tutun. Temizlenmiş görünseler dahi, boş kaplar içine yiyecek koymayın. Kurumamış epoxy maddesiyle temastayken, daima eldiven veya koruyucu krem kullanın. Üzerinize bulaşan maddeyi sıcak su ve sabunla temizleyin. Buharını teneffüs etmeyin. Uygulama sıcaklığı 10 – 30 ° C

Kullanmadan önce Malzeme Güvenlik Bilgi Formunu okuyunuz.

Yalnızca Endüstriyel Kullanım İçindir.