Huntsman epoxy

ARATHANE® PU COAT HD

SOLVENT İÇERMEYEN POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMASI

KULLANIM:

Arathane PU Coat HD iki bileşenli, solvent içermeyen, 1.5-2 mm kalınlığında uygulanabilen, esnek poliüretan döşeme kaplama malzemesidir. Elastik, kolay temizlenir, kimyasal dirençli bir döşeme kaplaması sağlamak üzere asfalt, ahşap, çelik ve beton üzerine uygulanabilir.

ÖZEL NİTELİKLER:

٭ Eksiz bitirme (mevcut yapısal derzler haricinde)
٭ Şeker ve asitlere karşı mükemmel kimyasal direnç.
٭ Temizlemesi ve sterilize etmesi kolay, az bakım gerektirir.
٭ Esnek (asfalt, ahşap ve çelik üzerine uygulanabilir)
٭ Aşınmaya karşı çok dirençli.
٭ Solventsiz, kokusu çok az.

UYGULAMA ALANLARI:

Tipik kullanımı, ağır/orta/hafif trafik yüküne ve palet taşıyıcılarına maruz kalan veya zeminin belirli bir dereceye kadar esnek olması beklenen, imalat, ambalajlama ve depolama alanlarıdır. Hijyenin istendiği her alan için idealdir.

TEKNİK VERİLER

FİZİKSEL ÖZELLİKLER:

Kapta kalma süresi 30 dk -25ºC
Yeni kat uygulama süresi Min 16-Max 48 saat- 20ºC
İlk sertleşme süresi 24 saat
Tam sertleşme 7 gün 23ºC

**Yukarıdaki süreler yaklaşıktır ve değişen ortam koşullarından etkilenebilir.

KİMYASAL ÖZELLİKLER:

Arathane PU Coat HD’ nin kimyasal direnç tablosu için lütfen teknik bilgi alınız.

23 °C, kg/litre’de yoğunluk (ISO 4649:2002): 1.42

MEKANİK ÖZELLİKLER:

23ºC sıcaklık ve %50 Bağıl Nemde, 21 gün sonunda
Çekme mukavemeti N/mm2 (ISO 37)                                                           11
Kopmada uzama (ISO 37)                                                                                 %110
Yırtılma mukavemeti MPa (ISO 34-1:1994)                                                  37
Yüzey Sertliği (Shore D)                                                                                     50

UYGULAMA PROSEDÜRÜ

UYGULANACAK YÜZEY:

Beton veya şap minimum 25 N/mm2 olmalıdır.Beton, şerbet,toz,yağ ve kirlerden arınmış olmalıdır. Uygulama yapılacak ortamın zemin sıcaklığı 10°C’nin altında olmamalıdır.Bağıl nem oranı %75’i beton’daki nem ise %4’ü geçmemelidir. Çiğlenme noktası ise en az +3°C’nin üzerinde olmalıdır.Zeminde nem artışı ve yeraltı suyu basıncı olmamalıdır. Eğer kürünü tamamlamamış bir beton ise, veya yükselen nem problemi varsa astar malzemesi olarak zemin kaplama sisteminin altına doğrudan Epoxy Primer NB uygulanabilir. Lütfen danışınız,

Yüzeyde pürüzlendirme yapılmış ise bu işlem sonrasında ortaya çıkan zayıf ve hasarlı bölgeleri onarmak gerekir. Epoksi için hazırlanacak olan beton veya şap henüz dökülmemiş ise teknik servisden epoksi kaplamaya uygun olması konusunda bilgi alınılabilir.

Isıtma gereken durumlarda sadece elektrikli hava üfleyen ısıtıcıları kullanmak gerekir. Gaz, yağ, parafin veya diğer fosil yakıtlı ısıtıcıları kesinlikle kullanmayınız; bu tip ısıtıcılar yüksek miktarda CO2 ve H2O üreterek yüzey görünümünde karbonizasyona ve yüzey bozukluğuna neden olabilirler.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Beton yüzeyindeki tüm çimento şerbeti ve gevşek maddelerin mekanik kazıma veya ‘Acid Etching’ ile temizlenmesi zorunludur. ‘Acid Etching’ yapıldığında yüzeyin yıkanarak temizlenmesi zorunludur.

Beton yüzeydeki bozukluklar Araldite Epoxygrout L kullanılarak tamir edilmelidir.Yüzeyde emilmiş yağ var ise yakılarak temizlenmelidir. Ancak yağın çok derine işlediği alanlar, kırılarak tamir edilmelidir.

KAPLAMA UYGULAMASI:

Malzemeler 400 d/d’lık mekanik mikserle karıştırılmalıdır. Araldite PU Coat HD iki bileşenli bir malzeme olup, önceden tartılmış paketler halindedir ve içine katılması gereken hiç bir madde yoktur. Sertleştiricinin tamamını reçine üzerine katıp uniform bir kıvam alıncaya kadar karıştırılır.İstenen kalınlığa göre değişik sarfiyatlarda mala ile uygulanır. İstendiğinde ağırlıkça % 30 oranında kum ilave edilebilir.

Epoxy Primer TU/Epoxy Primer 550: 0.3 kg/m²

Arathane PU Coat HD : 1.5-2.0 kg/m²
Detaylı uygulama ayrıntıları için lütfen Satış Grubunu arayınız.

KÜRLENME:

İIk sertleşme süresini tamamladığı anda yaya trafiğine cevap verebilir, ancak ağır yük ve kimyasal etkilere maruz kalabilmesi için 23 °C ve %50 bağıl nem için 7 gün gereklidir. Yüksek sıcaklıklarda bu süre kısalır, düşük sıcaklıklarda ise uzar.

AMBALAJ VE DEPOLAMA:

Arathane PU Coat HD 12.5 kg’lık ambalajlarda sunulmaktadır. 10.15 kg reçine (A), 2.35 kg sertleştirici (B).
Ürünün raf ömrü, 5ºC ile 25 ºC arasında, açılmamış ambalajda ve kuru ortamda muhafaza edildiği takdirde on iki aydır.

KULLANMA VE GÜVELİK ÖNLEMLERİ:

Arathane PU Coat HD

Kurumamış epoxy malzemesini ağıza götürmeyin, yiyecek ve içeceklerden uzak tutun. Temizlenmiş görünseler dahi, boş kaplar içine yiyecek koymayın. Kurumamış epoxy maddesiyle temastayken, daima eldiven veya koruyucu krem kullanın. Üzerinize bulaşan maddeyi sıcak su ve sabunla temizleyin. Buharını teneffüs etmeyin. Uygulama sıcaklığı 10-30 ° C. Kullanmadan önce Malzeme Güvenlik Bilgi Formunu okuyunuz. Yalnızca Endüstriyel Kullanım İçindir.

 • Tarih
  18 Ağustos 2018
  ARATHANE ® PU COAT WB İÇ VE DIŞ YÜZEYLERDE KULLANILAN, SU BAZLI, ALİFATİK, POLİÜRETAN SON KAT KULLANIM: Malzeme beton, epoksi, poliüretan yüzeylerde kullanılmaktadır.Beton yüzeylerde, duvarlarda, hafif […]
 • Tarih
  18 Ağustos 2018
  ARATHANE ® PU COAT 201 İÇ VE DIŞ YÜZEYLERDE KULLANILAN, SOLVENTLİ, ALİFATİK, POLİÜRETAN SON KAT   KULLANIM: Malzeme beton ve çelik yüzeylerde kullanılmaktadır.Beton yüzeylerde, duvarlarda, hafif araç […]
 • Tarih
  18 Ağustos 2018
  ARATHANE® PU COAT HD SOLVENT İÇERMEYEN POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMASI KULLANIM: Arathane PU Coat HD iki bileşenli, solvent içermeyen, 1.5-2 mm kalınlığında uygulanabilen, esnek poliüretan döşeme kaplama […]